חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Facebook
Twitter
LinkedIn

3 טיפים לתכנון פיננסי חכם לצעירים

ככל שעוברות השנים מתנמך הגיל הממוצע שבו אנשים צעירים מתפכחים ומתחילים לדאוג לרווחה הכלכלית שלם בעתיד. ניתן להצביע על הקדמה הטכנולוגית ותרבות הכסף המואצת שמסייעים למגמה הזו להתגבר ומביאים צעירים רבים לשנות דפוסי התנהלות כלכלית ולהתחיל תכנון פיננסי בשלב מאוד מוקדם בחייהם. הנה שלושה טיפים ע"פ נטו תכנון פיננסי שיעשו לכם סדר:

  • תתחילו אתמול

העולם הפיננסי הוא כה רחב ומורכב, שלעיתים נדמה שזו משימה בלתי אפשרית להתחיל להבין איך להתנהל בו, וזו תחושה שמרחיקה רבים מן הצעד הראשון ומייצרת תסכול רב. חשוב להבין שכמו בכל אתגר גדול שאנו עומדים בפניו, גם בתחום הזה הצעד הראשון הוא המשמעותי והקשה ביותר, ולאחריו הכל יראה הרבה פחות נורא. מה גם שהתחלה מוקדמת משמעותה רווח יותר גדול הודות לריבית דריבית, שהוא מונח המתאר את גודל צבירת הכסף בחיסכון כתלות במשך הזמן שהוא נמצא בו.

  • תדעו שזה בסדר (ואפילו מומלץ) להתעסק בכסף

למעשה, אם אתם רוצים חיי רווחה בעיד אתם מוכרחים להתעסק בכסף, כי הוא הכוח שמניע את העולם ומי שמבין בכסף ידע איך להתקדם בו. אנו רחוקים שנות אור מדורות שבהם כסף היה נושא טאבו שלדבר עליו היה מעיד לרעה על האדם. שימו לב שהתעסקות בכסף אינה חמדנות או קמצנות ותפישה זו היא אמונה מגבילה שעומדת בדרככם לעושר.

  • תזכרו שאתם לא לבד 

אנשים רבים מגלים את עולם ההשקעות ומרגישים שהם מתמודדים בו לבד מול כוחות גדולים. השוק הפיננסי מורכב היום מהמון בעלי מקצוע מומחים ואדיבים שמקדישים את הקריירה שלהם לקידום פיננסי של אנשים אחרים. בין אם מתכננים פנסיונים, יועצי השקעות או מכללות להשכלה פיננסית – בחרו את המורים שלכם בחכמה והיו תלמידים טובים, זה ישתלם לכם. לעוד פרטים על הלינקדאין של נטו תכנון פיננסי לחצו על הקישור!