חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Facebook
Twitter
LinkedIn

4 דברים שכדאי לדעת לפני שניגשים לתביעת סיעוד

ביטוח סיעודי הוא ביטוח שמטרתו להבטיח סיוע ותמיכה בצרכים הרפואיים של מי שנקלע למצב סיעוד. צרכים אלו יכולים להיות פעולות יום יומיות כמו הליכה, אכילה ועוד. הסכם הביטוח הסיעודי נחתם בין אדם פרטי לחברת ביטוח כך שבכל חודש האדם משלם סכום קבוע, שיחזור אליו במקרה שהוא יזדקק. כדי לקבל את התגמולים מחברת הביטוח יש להגיש תביעת סיעוד. הנושא הזה אמנם נראה פשוט אך יש המון פרטים שמרבית האנשים לא מכירים על תביעת סיעוד. הנה ארבעה מהם:

1. מי יכול להגיש תביעת סיעוד?

בתור התחלה, רק אדם שמבוטח בפוליסת ביטוח סיעודי יכול להגיש תביעת סיעוד. מבין המבוטחים, אלו שרשאים להגיש תביעה הם כאלו שאינם מסוגלים לבצע לפחות שלוש פעולות יום יומיות מבין הבאות: הליכה או ניידות, אכילה ושתייה, קימה וישיבה, לבישת בגדים, רחצה ושליטה בסוגרים.

ישנם מקרים שבהם מספיקה רק מוגבלות אחת כדי לקבוע מצב סיעודי. כדי לאבחן מצב כזה ולהעריך את תפקודו של התובע, שולחות חברות הביטוח רופאים מטעמם לביתו של המבוטח.

2. אחרי כמה זמן אי אפשר לתבוע?

אם כבר הגשתם תביעת סיעוד, כדאי שתדעו שמדובר על תביעה מתחדשת, כלומר – זכותכם לתבוע אינה תתיישן. שלא כמו בפעם הראשונה שמגישים תביעת סיעוד, במקרה זה ישנה התיישנות על התביעה לאחר כשלוש שנים.

3. את מי אפשר לתבוע?

לפעמים ישנם מקרים בהם אנשים זקוקים לסיוע סיעודי במסגרת תביעת סיעוד ופונים רק למוסד אחד – לחברת הביטוח בה הם מבוטחים בביטוח סיעודי, או למוסד לביטוח לאומי. כדאי לדעת שניתן לתבוע את שני המוסדות האלו במקביל וכך לקבל יותר סיוע. התביעה לביטוח הלאומי מיועדת לאנשים שעברו את גיל הפרישה ואינם מסוגלים להתנהל בכוחות עצמם בעקבות מצבם הסיעודי. תביעת סיעוד לביטוח לאומי יכולה לזכות אתכם בשירותים כמו כביסה, טיפול בבית, לחצן מצוקה, ביקור במרכז יום לקשיש, ועוד. כמו תביעת סיעוד לביטוח הלאומי, גם תביעת סיעוד לחברת הביטוח הפרטית מחייבת שליחה של טפסים ודוקומנטציה רפואית מתאימה.

4. למה לא כדאי לעשות את זה לבד?

למרות שזה אפשרי לחלוטין, ההמלצה הגורפת היא להיעזר בעורך דין ביטוח סיעודי בבואכם להגיש תבעית סיעוד, ויש לכך כמה סיבות. ראשית, עורך דין יוכל לנהל באופן מקצועי, יעיל ומהיר יותר את הבירוקרטיה הקשורה לתביעה שלכם, ובמידת הצורך להגן עליכם מפני גורמים כמו חברות הביטוח שעלולות לנצל את פערי הידע שלכם בתחום. עורך דין ביטוח סיעודי ידע להכווין אתכם בדיוק אילו מסמכים ופרטים צריך להכניס אל תיק התביעה, ולמנוע מכם ליפול באחת הרשתות של חברות הביטוח. תביעת סיעוד עלולה להיות מורכבת ומתישה לרבים, במיוחד אלו הנמצאים במצב סיעודי, על כן כדאי מאוד להיעזר בגורם מקצוע כדי לקבל את המגיע לכם באופן פשוט ומהיר.